# BAW101E6327HTSA1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BAW101E6327HTSA1
- **Manufacturer:** Infineon Technologies
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Diodes - Rectifiers - Arrays
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/baw101e6327htsa1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/baw101e6327htsa1#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/DR/TR/5V/DRTR5V0U2SR-7DIDKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 150 nA @ 250 V
- **Diode Configuration:** 2 Independent
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 150°C (Max)
- **Reverse Recovery Time (trr):** 1 碌s
- **Speed:** Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
- **Supplier Device Package:** PG-SOT-143-3D
- **Technology:** Standard
- **Voltage:** 1.3 V @ 100 mA