Part Number: BAW101E6327 Manufacturer: Infineon Technologies Category: Discrete Semiconductor Products Subcategory: Diodes - Rectifiers - Arrays Product URL: https://distyparts.com/product/baw101e6327 RFQ URL: https://distyparts.com/product/baw101e6327#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/25/48/56/2548568-2156-PRTR5V0U2AX_DG_B2215-ND.jpg Summary: BAW101E6327 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Infineon Technologies and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: BAW101E6327 is a diodes - rectifiers - arrays from Infineon Technologies. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 150 nA @ 250 V Diode Configuration: 2 Independent Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: 150°C (Max) Reverse Recovery Time (trr): 1 碌s Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Supplier Device Package: PG-SOT-143-3D Technology: Standard Voltage: 1.3 V @ 100 mA Distributor Offers: 1. ACK ELEKTRONIK | Stock: 26800 | Availability: In Stock Inventory Summary: Distributor Count: 1 Total Stock: 26800 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/infineon-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/discrete-semiconductor-products/diodes-rectifiers-arrays Canonical URL: https://distyparts.com/product/baw101e6327