# BAT412112081
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BAT412112081
- **Manufacturer:** Victron Energy
- **Category:** Battery Products
- **Subcategory:** Batteries Rechargeable (Secondary)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bat412112081
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bat412112081#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Battery Cell Size:** 12V
- **Capacity:** 125Ah
- **Size:** 12.99" L x 6.73" W x 8.43" H (330.0mm x 171.0mm x 214.0mm)
- **Termination Style:** Bolt, M8
- **Voltage:** 12 V