# BA9SY28A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BA9SY28A
- **Manufacturer:** APEM Inc.
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LEDs - Lamp Replacements
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ba9sy28a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ba9sy28a#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/88/80/11888092-679-2918-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Type:** Miniature Bayonet (BA9S)
- **Can Replace Lamps:** Multiple Miniature Bayonet Lamps
- **Color:** Yellow
- **Configuration:** Single
- **Millicandela Rating:** 630mcd
- **Size:** 0.394" Dia x 0.945" H (10.00mm x 24.00mm)
- **Voltage:** 28V