# BA SERIES-1.5" X 36YD
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BA SERIES-1.5" X 36YD
- **Subcategory:** Tape
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ba-series-1-5-x-36yd
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ba-series-1-5-x-36yd#rfq
- **Tape Type:** Film
- **Thickness:** 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
- **Usage:** Laminating
- **Width:** 1.50" (38.10mm) 1 1/2"