# B8965CNN
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B8965CNN
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b8965cnn
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b8965cnn#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Whip, Straight
- **Frequency (Center:** 933MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Frequency Range:** 896MHz ~ 970MHz