# B86305L0230S000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B86305L0230S000
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b86305l0230s000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b86305l0230s000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Converter
- **Approval Agency:** cURus
- **Configuration:** Single Stage
- **Current:** 230 A
- **Filter Type:** Three Phase (Delta)
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Inductance:** 130µH
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 100°C
- **Termination Style:** Terminal Block
- **Voltage:** 520 V