# B84742A0100R190
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B84742A0100R190
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b84742a0100r190
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b84742a0100r190#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Photovoltaic Inverter
- **Configuration:** Single Stage
- **Current:** 100 A
- **Filter Type:** Single Phase
- **Frequency:** 50/60Hz
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 100°C
- **Termination Style:** Terminal Block
- **Voltage:** 1000V (1kV)