# B84144A0036R000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B84144A0036R000
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b84144a0036r000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b84144a0036r000#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/87/26/28/8726286-495-75983-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Approval Agency:** UL
- **Configuration:** Single Stage
- **Current:** 36 A
- **Filter Type:** Three Phase (Wye)
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Termination Style:** Terminal Block, Threaded Post (M6)
- **Voltage:** 250 V