# B84143V0033R227
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B84143V0033R227
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b84143v0033r227
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b84143v0033r227#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Converter
- **Approval Agency:** cURus
- **Configuration:** Single Stage
- **Current:** 33 A
- **Filter Type:** Three Phase (Delta)
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Inductance:** 1.8mH
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Termination Style:** Terminal Block
- **Voltage:** 520 V