# B84143C0630S251
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B84143C0630S251
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b84143c0630s251
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b84143c0630s251#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Converter
- **Approval Agency:** cUR, ENEC, UR
- **Configuration:** Two Stage
- **Current:** 630 A
- **Filter Type:** Three Phase (Delta)
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Termination Style:** Terminal Post
- **Voltage:** 440 V