# B84143B0400S021
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B84143B0400S021
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b84143b0400s021
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b84143b0400s021#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Inverters, Power Drive Systems
- **Approval Agency:** cUL, UL
- **Configuration:** Two Stage
- **Current:** 400 A
- **Filter Type:** Three Phase (Delta)
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Termination Style:** Terminal Post, Threaded Post (M10)
- **Voltage:** 760V, 440V