# B84143A0080R000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B84143A0080R000
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b84143a0080r000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b84143a0080r000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Inverters, Power Drive Systems
- **Approval Agency:** UL
- **Configuration:** Single Stage
- **Current:** 80 A
- **Filter Type:** Three Phase (Delta)
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Termination Style:** Terminal Block, Threaded Post (M10)
- **Voltage:** 275 V