# B84142A0180S081
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B84142A0180S081
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b84142a0180s081
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b84142a0180s081#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Converter
- **Approval Agency:** cUL, cUR, UL,UR
- **Configuration:** Two Stage
- **Current:** 180 A
- **Filter Type:** Single Phase
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 100°C
- **Termination Style:** Terminal Post
- **Voltage:** 800V