# B84114D0000B060
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B84114D0000B060
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Power Line Filter Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b84114d0000b060
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b84114d0000b060#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Medical
- **Approval Agency:** CSA, ENEC, UL
- **Configuration:** Single Stage
- **Current:** 6 A
- **Filter Type:** Single Phase
- **Frequency:** 50 ~ 60Hz
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Termination Style:** Quick Connect
- **Voltage:** 250V