# B82796C2113N201
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82796C2113N201
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82796c2113n201
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82796c2113n201#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 200mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 60mOhm (Typ)
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.185" (4.70mm)
- **Inductance @ Frequency:** 11 µH @ 100 kHz
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Lines:** 4
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Size:** 0.362" L x 0.264" W (9.20mm x 6.70mm)
- **Voltage Rating:** 42V