# B82789C0513N002
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82789C0513N002
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82789c0513n002
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82789c0513n002#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/5-/44/495-4411-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/5-/44/495-4411-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 250mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 550mOhm
- **Filter Type:** Signal Line
- **Height (Max):** 0.118" (3.00mm)
- **Inductance @ Frequency:** 51 µH @ 100 kHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.205" L x 0.126" W (5.20mm x 3.20mm)
- **Voltage Rating:** 42V