# B82734R2262B030
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82734R2262B030
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82734r2262b030
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82734r2262b030#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/92/00/8692004-495-2767-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** ENEC, UR, VDE
- **Current Rating (Max):** 2.6A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 130mOhm (Typ)
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 1.220" (31.00mm)
- **Inductance @ Frequency:** 10 mH @ 10 kHz
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Size:** 1.280" L x 0.827" W (32.50mm x 21.00mm)
- **Voltage Rating:** 250V