# B82730G3451A020
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82730G3451A020
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82730g3451a020
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82730g3451a020#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/92/80/8692803-495-75371-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** UR, VDE
- **Current Rating (Max):** 450mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 1.75Ohm (Typ)
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 0.472" (12.00mm)
- **Inductance @ Frequency:** 10 mH @ 10 kHz
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Size:** 0.650" L x 0.591" W (16.50mm x 15.00mm)
- **Voltage Rating:** 300V