# B82726S2203A020
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82726S2203A020
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82726s2203a020
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82726s2203a020#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/92/08/8692086-495-6982-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 20A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 4.5mOhm (Typ)
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 1.929" (49.00mm)
- **Inductance @ Frequency:** 1.6 mH @ 10 kHz
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Size:** 1.969" L x 0.906" W (50.00mm x 23.00mm)
- **Voltage Rating:** 250V