# B82622S0173L030
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82622S0173L030
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82622s0173l030
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82622s0173l030#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 30A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 2.8mOhm
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 0.866" (22.00mm)
- **Inductance @ Frequency:** 2.1 µH @ 100 kHz
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 150°C
- **Size:** 0.941" L x 0.512" W (23.90mm x 13.00mm)