# B82464D6223M000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82464D6223M000
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82464d6223m000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82464d6223m000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 4.35A
- **Current Rating (Amps):** 2.66 A
- **DC Resistance (DCR):** 113mOhm Max
- **Height:** 0.248" (6.30mm)
- **Inductance:** 22 µH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 150°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Shielding:** Shielded
- **Size:** 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
- **Tolerance:** ±20%