# B82464A4333K000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82464A4333K000
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82464a4333k000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82464a4333k000#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/5-/20/495-2009-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/5-/20/495-2009-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 2.2A
- **Current Rating (Amps):** 1.8 A
- **DC Resistance (DCR):** 100mOhm Max
- **Frequency:** 100kHz
- **Height:** 0.189" (4.80mm)
- **Inductance:** 33 µH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 150°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
- **Tolerance:** ±10%