# B82432C1154J000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82432C1154J000
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82432c1154j000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82432c1154j000#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/5-/17/495-1743-6-ND.pdf
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 130 mA
- **DC Resistance (DCR):** 6.1Ohm Max
- **Frequency:** 7MHz
- **Height:** 0.134" (3.40mm)
- **Inductance:** 150 µH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Q @ Freq:** 30 @ 796kHz
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
- **Supplier Device Package:** 1812 (4532 Metric)
- **Tolerance:** ±5%