Part Number: B82422A3331J100 Manufacturer: TDK Electronics Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/b82422a3331j100 RFQ URL: https://distyparts.com/product/b82422a3331j100#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/5-/17/495-1716-6-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/5-/76/495-76350-1-ND.jpg Summary: B82422A3331J100 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by TDK Electronics and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: B82422A3331J100 is a fixed inductors from TDK Electronics. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Amps): 200 mA DC Resistance (DCR): 1.3Ohm Max Frequency: 580MHz Height: 0.083" (2.10mm) Inductance: 330 nH Material: Ceramic Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Q @ Freq: 22 @ 30MHz Ratings: AEC-Q200 Shielding: Unshielded Size: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Supplier Device Package: 1210 (3225 Metric) Tolerance: ±5% Type: Drum Core, Wirewound Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/tdk-electronics Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/b82422a3331j100