# B82422A1302K100
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82422A1302K100
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82422a1302k100
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82422a1302k100#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/5-/17/495-1716-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/5-/76/495-76350-1-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.083" (2.10mm)
- **Inductance:** 3 ÂµH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Supplier Device Package:** 1210 (3225 Metric)
- **Tolerance:** Â±10%