# B82412A3330J
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82412A3330J
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82412a3330j
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82412a3330j#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 540 mA
- **DC Resistance (DCR):** 170mOhm Max
- **Frequency:** 2.2GHz
- **Height:** 0.075" (1.90mm)
- **Inductance:** 33 nH
- **Material:** Ceramic
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Q @ Freq:** 65 @ 500MHz
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Supplier Device Package:** 1210 (3225 Metric)
- **Tolerance:** Â±5%