# B82145A1334J000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82145A1334J000
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82145a1334j000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82145a1334j000#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/5-/56/495-5629-1-ND.pdf
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 630 mA
- **DC Resistance (DCR):** 1.3Ohm Max
- **Frequency:** 2.1MHz
- **Inductance:** 330 µH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Q @ Freq:** 30 @ 796kHz
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.256" Dia x 0.472" L (6.50mm x 12.00mm)
- **Tolerance:** ±5%