# B82134A5701M000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B82134A5701M000
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b82134a5701m000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b82134a5701m000#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 700 mA
- **DC Resistance (DCR):** 770mOhm
- **Frequency:** 34MHz
- **Inductance:** 60 µH
- **Material:** Iron
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.295" Dia x 1.181" L (7.50mm x 30.00mm)
- **Tolerance:** ±20%