# B78476A8317A003
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B78476A8317A003
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Transformers
- **Subcategory:** Pulse Transformers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b78476a8317a003
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b78476a8317a003#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.228" (5.80mm)
- **Inductance:** 350µH
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Size:** 0.693" L x 0.476" W (17.60mm x 12.10mm)