# B78148T3471J
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B78148T3471J
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b78148t3471j
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b78148t3471j#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 750 mA
- **DC Resistance (DCR):** 315mOhm Max
- **Frequency:** 280MHz
- **Height:** 0.386" (9.80mm)
- **Inductance:** 470 nH
- **Material:** Ceramic
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Q @ Freq:** 35 @ 25.2MHz
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.130" Dia (3.30mm)
- **Tolerance:** Â±5%