# B78148E1221M009
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B78148E1221M009
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b78148e1221m009
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b78148e1221m009#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 12.2A
- **Current Rating (Amps):** 5.9 A
- **DC Resistance (DCR):** 19mOhm Max
- **Frequency:** 610MHz
- **Inductance:** 220 nH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Q @ Freq:** 55 @ 1MHz
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
- **Tolerance:** ±20%