Part Number: B78108T1104J000 Manufacturer: TDK Electronics Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/b78108t1104j000 RFQ URL: https://distyparts.com/product/b78108t1104j000#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/92/97/00/9297001-B78148T1104K-ND.pdf Summary: B78108T1104J000 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by TDK Electronics and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: B78108T1104J000 is a fixed inductors from TDK Electronics. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Amps): 85 mA DC Resistance (DCR): 12.5Ohm Max Frequency: 11MHz Inductance: 100 µH Material: Ferrite Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Q @ Freq: 60 @ 2.52MHz Shielding: Unshielded Size: 0.130" Dia x 0.276" L (3.30mm x 7.00mm) Tolerance: ±5% Type: Drum Core, Wirewound Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/tdk-electronics Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/b78108t1104j000