Part Number: B78108S1684J000 Manufacturer: TDK Electronics Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/b78108s1684j000 RFQ URL: https://distyparts.com/product/b78108s1684j000#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/5-/76/495-76030-3-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/5-/55/495-5573-1-ND.jpg Summary: B78108S1684J000 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by TDK Electronics and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: B78108S1684J000 is a fixed inductors from TDK Electronics. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Amps): 150 mA DC Resistance (DCR): 10Ohm Max Frequency: 1.9MHz Inductance: 680 µH Material: Ferrite Mounting Type: Through Hole Q @ Freq: 55 @ 796kHz Shielding: Unshielded Size: 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm) Tolerance: ±5% Type: Drum Core, Wirewound Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/tdk-electronics Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/b78108s1684j000