# B78108S1684J000
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B78108S1684J000
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b78108s1684j000
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b78108s1684j000#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/5-/55/495-5573-1-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 150 mA
- **DC Resistance (DCR):** 10Ohm Max
- **Frequency:** 1.9MHz
- **Inductance:** 680 µH
- **Material:** Ferrite
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Q @ Freq:** 55 @ 796kHz
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)
- **Tolerance:** ±5%