# B72650M0231K093
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B72650M0231K093
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Circuit Protection
- **Subcategory:** TVS - Varistors, MOVs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b72650m0231k093
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b72650m0231k093#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/5-/23/495-2389-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 400 A
- **Energy:** 7.2J
- **Maximum AC Volts:** 230 V
- **Maximum DC Volts:** 300 V