# B68450A80X351M1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B68450A80X351M1
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b68450a80x351m1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b68450a80x351m1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Self-Adhesive
- **Length:** 0.197" (5.00mm)
- **Operating Temperature:** 200°C
- **Thickness:** 0.008" (0.20mm)
- **Type:** Flexible Ferrite Sheet
- **Width:** 3.150" (80.00mm)