# B660B-0.0055-00-1112-NA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B660B-0.0055-00-1112-NA
- **Manufacturer:** Bergquist
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b660b-0-0055-00-1112-na
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b660b-0-0055-00-1112-na#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Adhesive - Both Sides
- **Backing, Carrier:** Polyethylene-Naphthalate (PEN)
- **Color:** White
- **Material:** Non-Silicone, Polyethylene-Naphthalate (PEN)
- **Outline:** 304.80mm x 279.40mm
- **Shape:** Rectangular
- **Thermal Conductivity:** 0.4W/m-K
- **Thermal Resistivity:** 0.58°C/W
- **Thickness:** 0.0055" (0.140mm)