Part Number: B4705CNSRO Manufacturer: LAIRD TECHNOLOGIES Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/b4705cnsro RFQ URL: https://distyparts.com/product/b4705cnsro#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/50/32/14503295-B8965CNS-ND.pdf Summary: B4705CNSRO is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by LAIRD TECHNOLOGIES and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: B4705CNSRO is a rf antennas from LAIRD TECHNOLOGIES. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Whip, Straight Frequency (Center: 460MHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz) Frequency Range: 450MHz ~ 470MHz Gain: 5dBi Mounting Type: Base Mount Number of Bands: 1 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/laird-technologies Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/b4705cnsro