# B3B3XE6-075-234/000N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B3B3XE6-075-234/000N
- **Manufacturer:** Bansbach easylift
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Pneumatics, Hydraulics - Shock Absorbers, Dampers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b3b3xe6-075-234-000n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b3b3xe6-075-234-000n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cushioning:** Adjustable
- **Length:** 9.210" (233.93mm)
- **Stroke Length:** 2.953" (75.00mm)