# B3B3XA6-050-184/000N
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B3B3XA6-050-184/000N
- **Manufacturer:** Bansbach easylift
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Pneumatics, Hydraulics - Shock Absorbers, Dampers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b3b3xa6-050-184-000n
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b3b3xa6-050-184-000n#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cushioning:** Adjustable
- **Length:** 17.240" (437.90mm)
- **Stroke Length:** 1.969" (50.00mm)