# B39142B1675B510
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B39142B1675B510
- **Manufacturer:** Qualcomm
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b39142b1675b510
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b39142b1675b510#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Bandwidth:** 68MHz
- **Frequency:** 1.42GHz
- **Height (Max):** 0.048" (1.22mm)
- **Insertion Loss:** 4.6dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)