# B39142B1666U510W3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B39142B1666U510W3
- **Manufacturer:** Qualcomm
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b39142b1666u510w3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b39142b1666u510w3#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/5-/26/495-2620-1-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Video
- **Bandwidth:** 60MHz
- **Frequency:** 1.42GHz
- **Height (Max):** 0.048" (1.22mm)
- **Insertion Loss:** 2.6dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)