# B37979G1330J051
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B37979G1330J051
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b37979g1330j051
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b37979g1330j051#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/5-/32/495-3275-1-ND.jpg
- **Capacitance:** 33 pF
- **Height:** 0.217" (5.50mm)
- **Lead Spacing:** 0.197" (5.00mm)
- **Lead Style:** Formed Leads
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Tolerance:** 卤5%
- **Voltage:** 100V