Part Number: B33D-1500-2-344 Manufacturer: Brady Corporation Category: Cables, Wires - Management Subcategory: Labels, Labeling Product URL: https://distyparts.com/product/b33d-1500-2-344 RFQ URL: https://distyparts.com/product/b33d-1500-2-344#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/13/65/62/1365629-2267-M71-500-1-344-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/70/20/1370204-2267-B33D-1500-2-344-ND.jpg Summary: B33D-1500-2-344 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Brady Corporation and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: B33D-1500-2-344 is a labels, labeling from Brady Corporation. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Color: White Label Size: 2.00" W x 1.50" Dia (50.8mm x 38.1mm); Cable O.D. 0.75" ~ 1.45" (19.1mm ~ 36.8mm) Label Type: Heat Shrinkable Material: Polyolefin (PO) Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/brady-corporation Category Page: https://distyparts.com/category/cables-wires-management/labels-labeling Canonical URL: https://distyparts.com/product/b33d-1500-2-344