# B33D-1000-2-7641
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B33D-1000-2-7641
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b33d-1000-2-7641
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b33d-1000-2-7641#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Label Size:** 2.00" W x 1.00" Dia (50.8mm x 25.4mm); Cable O.D. 0.50" ~ 0.95" (12.7mm ~ 24.1mm)