# B33C-375-422
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B33C-375-422
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b33c-375-422
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b33c-375-422#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General
- **Color:** White
- **For Use With:** Thermal Transfer
- **Label Type:** Continuous
- **Length:** 0.375" (9.53mm)
- **Location:** Outdoor
- **Material:** Polyester
- **Printer Name:** BBP33, i3300, i5300
- **Width:** 0.375" (9.52mm)