# B33-1500-2-342
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B33-1500-2-342
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b33-1500-2-342
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b33-1500-2-342#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Label Size:** 2.00" W x 1.50" Dia (50.8mm x 38.1mm); Cable O.D. 0.50" ~ 1.45" (12.7mm ~ 36.8mm)