# B32921C3333M189
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B32921C3333M189
- **Manufacturer:** TDK Electronics
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Film Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b32921c3333m189
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b32921c3333m189#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/5-/49/495-4962-1-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** EMI, RFI Suppression
- **Capacitance:** 0.033 µF
- **Dielectric Material:** Polypropylene (PP)
- **Height:** 0.354" (9.00mm)
- **Lead Spacing:** 0.394" (10.00mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 110°C
- **Ratings:** X2
- **Size:** 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
- **Termination:** PC Pins
- **Tolerance:** ±20%
- **Voltage Rating:** 630V