# B30C-2000-423
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** B30C-2000-423
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/b30c-2000-423
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/b30c-2000-423#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General
- **Color:** White
- **For Use With:** Thermal Transfer Printer
- **Label Type:** Continuous
- **Length:** 1.197" (30.40mm)
- **Location:** Outdoor
- **Material:** Polyester (PET)
- **Width:** 2.000" (50.80mm)